3.06.2010

Uroczystość Bożego Ciała

W czwartek 3 czerwca przypadała Uroczystość Bożego Ciała. Po uroczystej Mszy Św. koncelebrowanej przez Ks. Proboszcza Stanisława Święciaka i Ks. Dyrektora Zygmunta Kosowskiego wyruszyliśmy w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy przygotowanych przez parafian i Siostry Albertynki.

Jak co roku uroczystość ta była wielkim religijnym przeżyciem. Uczestniczyło w niej ponad 50 najmłodszych dzieci idących w asyście procesji. Oprawę uświetniły również dziewczęta w pięknych regionalnych strojach, Ochotnicza Straż Pożarna, Siostry Albertynki, ministranci i lektorzy. W Mszy Św. i procesji uczestniczyła kilkusetosobowa rzesza parafian i gości przybyłych z okolicznych stron. Dobremu przeżyciu tej szczególnej w roku uroczystości sprzyjała również piękna pogoda.