13.04.2012

Triduum Paschalne i Święta Wielkanocne

Triduum Paschalne w naszej parafii rozpoczęła Msza Święta Wieczerzy Pańskiej, sprawowana przez Księdza Proboszcza. Po niej tradycyjnie adorowaliśmy Pana Jezusa w ciemnicy. W Wielki Piątek tłumy parafian uczestniczyły w wieczornej liturgii, trwając na modlitwie do północy. Tradycyjnie, wartę przy Grobie Pana Jezusa trzymali strażacy. W Wielką Sobotę, wierni gromadzili się nie tylko podczas święcenia pokarmów, ale też licznie uczestniczyli w nabożeństwie i Mszy Świętej Wigilii Paschalnej. Po czasie ciszy i zadumy nad męką i śmiercią Pana Jezusa, przyszedł czas na radosne Alleluja. Msza Święta rezurekcyjna, sprawowana w wielkanocny poranek przez Księdza Proboszcza Stanisława Święciaka i Księdza Michała Kaletę - Salezjanina, zgromadziła nieopisaną rzeszę wiernych, którzy przybyli, aby dać sobie wzajemne świadectwo wiary i radości z faktu, że Pan Jezus prawdziwie zmartwychwstał.