21.05.2013

Poświęcenie kaplicy Matki Bożej Skalskiej

W niedzielę 28 kwietnia, podczas uroczystej Mszy Świętej koncelebrowanej o godz. 10.30 poświęcona została kaplica Matki Bożej Skalskiej, umieszczona w przedsionku kościoła. Obrzędu poświęcenia dokonał Ks. dr Robert Nęcek - rzecznik prasowy Archidiecezji Krakowskiej, w asyście księży rodaków: ks. Władysława Tarnowskiego, ks. Jana Dukały i Ks. proboszcza Stanisława Święciaka. Ołtarz z wierną kopią obrazu Matki Bożej Skalskiej został przygotowany głównie z myślą o ludziach starszych i chorych, którzy nie mogą modlić się przed wizerunkiem Matki Bożej w Dolinie Mnikowskiej.
Fundatorami ołtarza byli parafianie: Państwo Alicja i Józef Cichoń. Wizerunek Matki Bożej Skalskiej wykonała i ufundowała firma Państwa Haliny i Andrzeja Zaleńskich. Prace zdobnicze wykonała Pani Ewa Chudoba.