26.06.2014

Odpust parafialny

W niedzielę 22 czerwca, w kilka dni po liturgicznym wspomnieniem św. Brata Alberta, obchodziliśmy uroczystość odpustową ku czci patrona naszej parafii. Sumę odpustową odprawił i kazanie wygłosił O. Honorat ze zgromadzenia OO. Bernardynów z pobliskiej Alwerni. Po Mszy Św. przy pięknej pogodzie odbyła się procesja eucharystyczna z tradycyjną, barwną asystą, m.in. dziećmi, których szło przed Panem Jezusem ponad 60 i dziewczętami niosącymi feretrony w dawnych, mnikowskich regionalnych strojach. W procesji uczestniczyli licznie zgromadzeni parafianie i kapłani z dekanatu. jak w latach minionych w uroczystości udział wzięły Siostry albertynki, OSP i przedstawiciele miejscowego gimnazjum z P. Dyrektor Janiną Grelą.