03.02.2015

Kolędowanie i wystawa szopek

W niedzielę 1 lutego w naszym kościele zaprezentowały się dzieci uczęszczające na zajęcia chóru w Szkole Podstawowej w Cholerzynie z filią w Mnikowie, które prowadzi Pani Jolanta Majka - katechetka i nauczycielka muzyki. Dzieci wraz ze swoimi rodzicami i nauczycielami, wraz z Panią Dyrektor Marią Gałek na czele, uczestniczyły w Mszy Św., by później zaśpiewać znane i mniej znane kolędy i pastorałki. Na flecie akompaniowała im uczennica Martyna Góralczyk, zaś na gitarze - Magdalena Garncarz. W tym samym dniu odbyło się podsumowanie wystawy szopek, wykonanych przez dzieci szkoły podstawowej i ich bliskich. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom i słodki upominek. Warto podkreślić, iż wystawa szopek w kościele ma już czternastoletnią tradycję i cieszy się dużym zaangażowaniem. W obecnym roku mogliśmy podziwiać ich aż 37! Ich autorami i współtwórcami są:

1. Miłosz Mrozowicz
2. Filip Mars