21.11.2015

11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

"A za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej, błogosław Ojczyźnie naszej..."

/z modlitwy Ks. Piotra Skargi/

11 listopada, w dniu w którym wspominamy odzyskanie przez Polskę niepodległości zgromadziliśmy się w kościele, aby swoją modlitwą objąć cały nasz kraj i wspomnieć tych, którzy oddali życie za wolność. O godz. 17.00 uczestniczyliśmy w Mszy św. w intencji ojczyzny. Bezpośrednio po niej odbyło się tradycyjne już "Patriotyczne śpiewanie", które rozpoczęliśmy wykonaniem wszystkich zwrotek "Mazurka Dąbrowskiego". W postawie stojącej odśpiewana została także pieśń "Żeby Polska była Polską". W tym roku zabrzmiały najpiękniejsze pieśni legionowe, żołnierskie i te, z trudnego okresu powojennego, zaś akompaniament wzbogaciło subtelne brzmienie fletu, na którym grała nasza młoda parafianka Martyna Góralczyk. Radością napawa fakt, iż z roku na rok jest nas coraz więcej. W tym roku było nas wyjątkowo dużo!