16.04.2016

100 rocznica urodzin naszej parafianki

12 kwietnia nasza parafianka Pani Bronisława Korczek obchodziła setną rocznicę urodzin. Z tej okazji, w niedzielę 10 kwietnia podczas Mszy Św. sprawowanej w intencji Jubilatki modliliśmy się o zdrowie i potrzebne łaski dla niej, a także złożyliśmy życzenia.

W Mszy Św., którą odprawił Ks. Proboszcz Stanisław Święciak uczestniczyła rodzina Pani Bronisławy, przedstawiciele władz lokalnych, organizacje działające w naszej miejscowości i licznie zgromadzeni parafianie. Modlitwę wiernych odczytał ministrant, prawnuk Pani Bronisławy - Piotr Kopeć, zaś jego siostra Ania rozpoczęła wierszem część składania życzeń szanownej Jubilatce. W imieniu mieszkańców Mnikowa szczere życzenia i gratulacje złożyła pani Sołtys Barbara Rupikowska. Parafianie wspólnie, gromko odśpiewali radosne, ale też wzruszające "Niech żyje nam..."

Po Mszy Świętej przyszedł czas na poczęstunek i osobiste spotkanie z Jubilatką w sali teatralnej.

Pani Bronisławo! Życzymy Pani zdrowia i wielu Bożych łask!